Úvod Magazín Jak spát na anatomickém polštáři

Jak spát na anatomickém polštáři

Vyjděte vstříc pohodlnému a zdravému spánku, který vám dodá energii a bude plný těch nejkrásnějších snů, které vám zlepší chmurnou náladu. Spánek je lék, pokud víte, jak na něj.

Máte často problémy s krční páteří, čtěte dál

Namáháte si krční páteř každý den ve svém zaměstnání? Vezměte si k ruce, nebo lépe řečeno pod hlavu, anatomický neboli zdravotní polštář. V čem spočívá jeho kouzlo? Anatomický polštář se vytvaruje podle lidského těla tak, aby co nejlépe udržel nejvhodnější polohu hlavy a ulevil tak namáhanému a unavenému svalstvu. Dopřejte svému organismu řádnou regeneraci. Uleví se vám.

Anatomický polštář

Spěte zdravě s anatomickým polštářem

Jedinou možností, která umožňuje ono zdravé spaní, je zajištění správné polohy páteře. Aby se krční svaly zcela uvolnily, je třeba vědět, jak spát na anatomickém polštáři. Vše se odvíjí od polohy, kterou máte při spánku nejraději.

  • Na zádech - pokud nejraději spíte na zádech, potřebujete vyšší a středně měkký polštář, který bude držet páteř v přirozeně zakřivené poloze. Měl by především vhodně podpírat ramena a krk.
  • Na břiše - v případě, že se nejlépe vyspíte na břiše, bude vhodnou variantou měkký, nízký polštář, aby nebyla páteř během spánku příliš namáhaná. Vybírejte tedy raději z plochých polštářů. Tato poloha však nebývá pro vaše záda příliš dobrá. Hlavu totiž máte nepřirozeně natočenou, což může vést k ranním bolestem za krkem.
  • Na boku - při této poloze by měla být páteř v naprosté rovině. Dbejte na to, aby vám hlava nevisela ve vzduchu a dle toho vybírejte i vhodný anatomický polštář, který vaší hlavě poskytne adekvátní oporu.
  • Kombinace - usnete jednou tak a po druhé jinak? Nevadí. Vašemu spánku bude nejlépe vyhovovat středně měkký, nebo středně vysoký polštář. Vše má své řešení.

Zdravotní polštářeTělo si bude muset zvyknout na zdravotní anatomický polštář

Pokud celý život spíte na klasickém polštáři, může pro vás být první noc na anatomickém polštáři velmi nepříjemná. Zpravidla po týdnu si tělo zvykne a nový polštář si zcela zamilujete. Podívejte se na veškerou nabídku anatomických polštářů a pořiďte si takový, který bude nejlépe vyhovovat vašim zádům.

 

 

Chcete poradit s výběrem anatomického polštáře? Napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.