Úvod Magazín Jak vyprat přikrývku a polštář

Jak vyprat prošívanou přikrývku a polštář

V první řadě musíte mít dostatečně velkou pračku. Není problém vyprat slabou letní přikrývku, ten nastane pokud se pokusíte vyprat deku, která je objemnější. Ne každý má pračku na 7 a více kg. Francouzskou přikrývku se Vám pravděpodobně nepovede do pračky ani nacpat a budete muset využít služeb nějaké profesionální prádelny. Ovšem duo deka, která se dá rozdělat na 2 jednotlivé přikrývky, to je jiná.

Tak tedy, pokud dáte přikrývku do bubnu pračky, měl by být naplněný nejlépe do 80%. Proč? Prací prostředek pronikne snadno do hloubky vlákna, přikrývka bude mít uvnitř bubnu dostatek místa pro pohyb a máchání bude dostatečné pro to, aby Vám nezůstal prášek v přikrývce.

Co se týká teploty praní a sušení, vždy dodržujte pokyny uvedené výrobcem. Ty jsou uvedeny na etiketě každého výrobku. Pozor, každý textilní výrobek „musí“ mít etiketu se symboly údržby.

Pokud máte problémy např. s krvácením z nosu, jistě víte, že nejlepší je předeprat výrobek ve studené vodě. Nejlépe ještě před zaschnutím. Stačí přeprat v ruce jen konkrétní místo zašpinění a poté dát do pračky. Většinou to úplně stačí a nemusíte používat jiné zaručeně účinné a drahé přípravky.

Aviváž na prošívané přikrývkypolštáře nedoporučujeme. Použití aviváže, brání přirozeným vlastnostem materálu, jako je prodyšnost a savost. Zkuste raději bílý vinný ocet (kvůli bělosti). Dávkování však musíte vyzkoušet sami. Nejlépe je začít s množstvím jako bylo množství aviváže. Pokud budete po usušení cítit ocet, dali jste ho moc. Pokud bude prádlo tvrdé, dali jste ho málo. Nejlépe, pokud je mokré prádlo trochu cítit po octu a po usušení zápach zmizí.

Pokud si s praním neporadíte, využijte služeb nejbližší profesionální prádelny.

prani polstaru a prikryvek